Кольори... і кілька простих завдань для ідентифікації і науки основних кольорів

29.07.2015 17:47

Відомо, кольори оточують нас всюди : вдома, на вулиці, в барвисто ілюстрованих книжках, якими пестріють полиці книгарень ( і не лише), глянцеві журнали  аж засліплюють своєю барвистою гаммою. Але як навчити своє чадо розрізняти й запам"ятати всі ті шалені барви та їх відтінки!, 

 

1. Якщо вашому чаду вже більше року , прийшов час вводити його в чарівний, магічний світ кольорів ... для початку коментуйте й називайте кожну річ. Це ручка. Ручка червона. Показуйте пальцем на ручку, коли говорите про неї. Можна почати з кольорових олівців - виберіть для початку 3-4 кольорові олівці, найкраще братись за ті найбільш яскраві, які прикувають до себе погляд, привертають дитячу увагу : червоний, жовтий, зелений, голубий. Відомо , розуміння й знання не прийдуть з першого разу, будь-яка наука вимагає витримки й численних повторень. 

2. Вчитись кольорів можна під час забави , під час оглядання дитячих ілюстрацій, але також існує низка ( а ні, сотні дидактичних матеріалів присвячених науці опанування кольорів) .

 

Пропоную вашій увазі кілька цікавих завдань , які можна виконувати за столом під час терапії, чи просто для загального розвитку. якщо ваша дитина абсолютно здорова, але едукацію ще ніхто не відміняв і вчитись можна , а навіть треба всім.  Дане малюнки завдання вимагає від дитини  допасувати малюнки згідно їхніх кольорів, коли дитина допасовує відповідній малюнок до йому подібного , називайте голосно й чітко колір, який дитина допасувала. Якщо дитина говорить, попросіть її повторити за вами назву даного кольору. 

Можна одночасно вивчати іменники. Наприклад, Це ведмежа. Ведмежа жовте. Це авто. Авто біле. 

Діти, як губка. Вони здатні впитати в себе багато інформації, яка до пори до часу лежить відпочиває десь на дні їх свідомості, а в певному часі  феєрично себе проявляє, дивуючи батьків та терапевтів. 

 

 

Подібне завдання на іншому матеріалі, щоб уникнути рутини.  Завдання виконується на тих же засадах, що й попереднє, тільки іграшкові герої були замінені на овочі та фрукти. Під час завдання окрім кольорів можна потренувати назву кожного окремого овоча-фрукту. Це полуниця. Полуниця червона.

 

А це завдання окрім науки кольорів, має ще один корисний аспект. Допомагає тренувати дрібну моторику рук та вимагає концентрації. Адже кульки треба добрати  до їхніх відповідників на малюнку, та так, щоб ті кульки не порозлітались по всьому столу. 

А для моторики шнурок  і кульки , які треба вправно нанизати. Якщо дитина вже встигла опанувати кольори, спробуйте з дитиною нанизати кульки на шнурок , використовуючи  команди: нанизай голубу  кульку, а потім  жовту. Так ви за одним разом потренуєте і моторику, і кольори, і  слухову стимуляцію проведете, і перевірите, як ваше чадо чи малий пацієнт розуміє просьби.