Категоризація і виключення зайвого
Сьогоднішня тема - це категоризація і виключення зайвого предмета із запропонованих. За категоризацію, тобто класифікування речей по видах і типах відповідає права півкуля мозку, але за спостережливість і аналіз, які необхідні при виключеннях "зайвого" предмета із запропонованих повністю відповідальна ліва, яка , зазвичай, при мовних проблемах , лінива й відмовляється "співпрацювати" зі своєю "правою приятелькою". Категоризувати й аналізувати можна все від побутових речей : ложок. виделок, шкарпеток і гудзиків - за кольорами. формою, структурою і тектурою , до матеріалів шаблонних ( тобто таких , які створенні спеціалістами для даного виду терапії).
От як це роблю я
Приклад 1 на матеріалі тематичному ( шаблон). Перед нами дві категорії : звірі та птахи . Перед дитиною завдання поділити малюночки відповідно до того, до яких категорій вони відносяться.
Ставимо перед дитиною по одному малюнку з кожної категорії і пропонуємо наступні картинки перемістити туди, куди дитина вважає за потрібне. Спершу ваше чадо може помилятись, будьте терплячі, поясніть дитині на " хлопський розум" чому та чи інша картинка має бути в даній категорії. Я демонструвала дитині , розмахуючи руками. політ птаха, а пальцями рук демонструвала поважну ходу лева, щоб дитина зрозуміла, що птахи літають, а звірі - ні.
Приклад 2
Приклад 3
Наступна категорія Меблі та Одяг ( тримаємось тієї ж концепції, що і в попередній категоризації.
Приклад 4
Виключення з запропонованого матеріалу. Розкладаємо перед дитиною 3-4 малюнки, 3 з яких належать до однієї і тієї ж категорії, а четвертий малюнок належить до іншої категорії. Наприклад , 3 звірятка і один птах, 3 пташки і одне звірятко. Це складніший тип виключень. На початковому етапі можна запропонувати знайти дитині зайвий між 3 однакими квардратами, де 4 квадрат буде іншого кольору, або менший за розміром.
Приклади, щоб не бути голослівною )))
1.
2.
3.
4.
5.
6.
В даному випадку категоризувати ( ділити на категорії) можна практично все і не лише під час терапії за столом? але й повсякденному житті. Підключіть своє чадо до сортування одягу , який ви готуєте до прання. Нехай поділить одяг за кольорами, розміром, шкарпетки до шкарпеток, а футболки до футболок. Прикладів може бути безліч - головне це трохи фантазії, терпіння та бажання.
Приємного вам сортування!