Дрібна моторика

07.10.2015 23:07

Дрібна моторика відповідає за всі дії , які ми виконуємо долонями, руками. пальцями. Не була дана нам від народження, тому ми від раннього дитинства зобов"язані працювати над нею та її вдосконаленням.  Дрібна моторика має вплив на повноцінність нашого щоденного життя в самообслузі : їжа, одягання, зав"язування шнурків на взутті, зашпеляння гудзиків, письмо, малювання). Дрібна моторика тісно пов"язана з розвитком мовлення, тому  при виникненні проблем з появою й розвитком мови у дітей, потрібно в терапії першочергово працювати з удосконаленням моторики у малого пацієнта . Чому? В корі головного мозку є центри , які відповідають за рухи рук , і знаходяться  поблизу осередків артикуляції. Терапія , направлена на стимуляцію долонь , має позитивний вплив безпосередньо на центр мови. Тому  стимуляцію варто почати якнайшвидше. 

 

Для занять вдома: 

Малювання : фарбами, олівцями, крейдою, фломастерами - різних форм і ( чи) використанням спеціальних насадок. 

Укладання кубиків, пазлів - різних форм і розмірів , різної текстури і матеріалу. 

 

 Ліплення: з  пластиліну, моделіни, тісто .

Нанизування : бусинок, макарону, спец. матеріалів дидактичних створених для тренінгу др. моторики, шнурування і впихання шнурка в невеликі отвори . 

 

 

Наука використання столового набору ( можна використовувати як реальні кухонні набори так і іграшкові ) . Наприклад, такий 

 

Відкривання і закривання пластикого посуду, закручування й розкручування корків на пляшках, маніпуляції з ложкою і крупою - пересипання дрібних круп з однієї посудини в іншу, вкидання горошинок ( може бути горох чи дрібна фасоля) до  вузького горлечка  пляшки, маніпуляції з причіпанням прищепок на шнурок чи цупку тканину і тд.  Ідей і можливостей для тренінгу дрібної моторики є чимало, головне час і трохи фантазії. А що робите Ви , тренуючи дрібну моторику рук у ваших пацієнтів?